Teatr Muzyczny

Teatr Muzyczny AJ Project prezentuje spektakle muzyczne skierowane dla dzieci. Głównym założeniem Teatru jest przygotowanie i oswojenie najmłodszych do spotkania ze światem sceny. Uwzględniając predyspozycje wiekowe oraz wykorzystując narzędzia artterapeutyczne, sceniczne i artystyczne proponujemy spotkania dla dzieci żłobkowych, przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Wszystkie spektakle są autorskie, muzyczne, taneczne. W zależności od wieku odbiorcy modyfikowana jest akcja spektaklu oraz sposób gry aktorskiej (każdy spektakl posiada kilka scenariuszy). Piosenki śpiewane na głosy, angażowanie dzieci w główne wątki akcji, stwarzanie rebusów i zagadek pozwalają Widzom decydować o kolejnych losach bohaterów oraz zakończeniu spektaklu. Rodzące się pod wpływem tak poprowadzonego scenariusza i reżyserii zagadnienia uruchamiają w dzieciach niezwykłe zaangażowanie pozwalające zrozumieć treść i przesłanie każdej historii.

Nasze spektakle pokazują różne nastroje. Tradycyjne przesłanie wartości w nastrojowych baśniach ujmują atmosferą i czarem dostarczając dzieciom wielorakich pytań i odpowiedzi. Często są wstępem do rozmowy z aktorami i nauczycielami. Komedie zawierają treści zabawne dla dzieci i dorosłych, humor bazuje na wieloznaczności słów i sytuacji, sposobie gry i obserwacji świata oczami dzieci. Ucieka natomiast od prymitywnych „narzędzi scenicznych” uwłaczających aktorowi i widzom…

12 lat doświadczenia i pasji jaką wkładają osoby zaangażowane w działalność Teatru dostarczają pięknych i wzruszających wrażeń podczas spotkania z Widzami. Pewnie dlatego grono naszych odbiorców wciąż się powiększa a Twórcy nie mogą osiąść na laurach, lecz motywowani zostają do dalszej pracy i dalszych sukcesów.

 

 

Comments are closed.